Adnan Abrashi

adnan_abrashi@yahoo.com

nanda01al@yahoo.com

 

Meny
Latest books
Favorites site
Site statystics
Translate this page

DASHI, DEMI, BINJAKĖT, GAFORRJA, LUANI, VIRGJĖRESHA, PESHORJA, AKREPI, SHIGJETARI, BRICJAPI, UJORI... mė shumė
Viti i revolucioneve, tėrmeteve dhe konfuzioneve qe do tė sjellin njė tė ardhme me tė mire. Ky ėshtė parashikimi i astrologėve pėr vitin 2013. Viti i brishte 2012 ka paraqitur vėshtirėsi te shumta, por qė sigurisht nuk do tė shėnojė fundin e botes te parashikuar nga fisi Maya.... mė shumė
Shėnjuesit tė akrepit i pėrket zorra e trashė dhe zorra e zgurdhit. Gjithashtu edhe organet e sekretimit, pra edhe gjėndrat embrionale. Sistemi i akrepit ngjallė jetėn e re dhe eliminon atė tė vdekurėn, atė tė pėrfunduarėn. Akrepat janė tė pirur tė vuajnė nga sėmundjet e organeve qė prodhojnė sekret dhe atyre gjenitale.... mė shumė
DASHI, DEMI, BINJAKET,GAFORRJA,LUANI... mė shumė
Jeta jonė ėshtė pėrplot me premtime. Ē’ėshtė e vėrteta, disa nga premtimet tona nėnkuptohen dhe nuk thuhen. Ne e ndėrtojmė jetėn tonė pėrreth tyre. Ekziston edhe njė lloj i posaēėm i premtimeve, tė cilat duhet tė zgjasin pėr njė kohė tė gjatė, madje derisa tė jemi gjallė... mė shumė
Deshtė: qė nė takimin e parė lėnė pėrshtypje tė fortė. Si tė mos ishte kėshtu, kur qėllimi i tyre jetėsor ėshtė qė t’i imponohen rrethinės! Kėrkojnė lidhje epshore nė tė cilėn do tė jenė dominues, por kur dashurohen janė shumė tė sinqertė dhe spontanė, ndėrsa pėr shkak tė sjelljes sė tyre impulsive nganjėherė lėnė pėrshtypjen e njerėzve qė kėrkojnė sherre! ... mė shumė
Sot bėhet njė luftė e madhe mbi temėn e diagnozės sė syrit. Diagnostikuesit e syrit pretendojnė se mund ta gjejnė nga se vuan personi, vetėm duke parė nė irisin e syrit tė tij.... mė shumė
Zonja tė nderuara, pse duhet qė gjithnjė ju tė jeni tė zgjedhurat? Gruaja e kohėve moderne duhet tė jetė e guximshme dhe e vendosur qė vetė ta zgjedhė mashkullin e jetės sė saj. Si do ta inkurajoni mashkullin tuaj nė mėnyrė qė ta dėrgoni para altarit? Astrologjia jua zbulon tė fshehtėn… kuptohet kjo varet nga shenja nė tė cilėn ėshtė i lindur AI… ... mė shumė
Shenjat e zjarrit e shkelin kurorėn pėr shkak tė lakmisė dhe tė dėshirės pėr t’u treguar, shenjat tokėsore pėr shkak tė pakėnaqėsisė me martesėn, shenjat e ajrit pėr shkak tė kureshtjes, ndėrsa ato tė ujit pėr shkak emocioneve dhe revanshit... ... mė shumė
Politikanėt nė pėrgjithėsi, kanė njė dobėsi tė veēantė pėr astrologjinė. Ronald dhe Nancy Reagan janė tė famshėm pėr konsultat e tyre me njė astrologe. Po ashtu dhe presidentėt francezė, Charles de GAulle dhe Francois Miterrand.... mė shumė
1 2 3 4 Para ››

PARASHIKIME TE FATIT
Political analysis of the author

 © 2008 www.Syri3.com. Te gjitha te drejtat e rezervuara